OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15 sierpnia 2023
  1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia NMP. To główny odpust w naszym Sanktuarium. Matce Najświętszej – Matce Pojednania zawierzamy wszystkich modlących się w tym cudownym miejscu. Witamy wszystkich pielgrzymów, przybyłych do Hodyszewa, aby razem dziękować Maryi za jej matczyną opiekę nad nami. Tradycyjnie na każdej Mszy świętej święcimy dzisiaj zioła, kwiaty i wianki z tegorocznych plonów.
  2. Dziękujemy ks. Jackowi Kotowskiemu, sekretarzowi naszego biskupa ordynariusza, za posługę kaznodziei odpustowego.
  3. Wszystkim księżom dziękujemy za jednanie ludzi z Bogiem w konfesjonałach. Siostrom i braciom z rodziny pallotyńskiej dziękujemy za posługę na rzecz pielgrzymów. Z wdzięcznością zwracamy się do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przebieg dzisiejszej uroczystości odpustowej. Strażakom z Hodyszewa i Glinnika dziękujemy za zabezpieczenie terenu Sanktuarium i troskę o bezpieczeństwo.
  4. Zachęcamy do wpisywania dzieci do Księgi ofiarowania dzieci pod opiekę Hodyszewskiej Matki Bożej Pojednania, Królowej Podlasia. W intencji ofiarowanych dzieci modlimy się w każdą środę podczas Nieustającej Nowenny do Matki Najświętszej. Deklaracje można otrzymać i wypełnić w zakrystii.
  5. Przy stolikach ustawionych wokół kościoła można zamawiać Msze św.
  6. Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich lat. Dlatego dzień dzisiejszy jest obchodzony w polskich diecezjach jako Dzień Solidarności ze Słowenią. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o nadzieję i potrzebne siły dla poszkodowanych w powodzi. Datki złożone dzisiaj do puszki dla ubogich w przedsionku Kościoła przeznaczone zostaną na pomoc dla ofiar powodzi.
  7. W tym tygodniu przybędą do naszego Sanktuarium Parafialne Piesze Pielgrzymki z Czyżewa, Dąbrówki Kościelnej, Szepietowa i z Wysokiego Mazowieckiego.
  8. Zapraszamy wszystkich na obchody kolejnej rocznicy koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Hodyszewskiej, za dwa tygodnie, w sobotę i niedzielę 26 i 27 sierpnia br. Za wszelką życzliwość dla tego świętego miejsca, za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

Niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, nich nam błogosławi.