OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Bożej Rodzicielki

1 stycznia 2023
 1. Przeżywamy dzisiaj pierwszy dzień Nowego 2023 Roku. To jednocześnie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i światowy dzień modlitwy o pokój. Na ten rozpoczynający się dzisiaj Nowy Rok w imieniu całej naszej pallotyńskiej wspólnoty chcemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia słowami Pisma świętego z dzisiejszego pierwszego czytania: „Niech Pan was błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad wami, niech was obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku wam swoje oblicze i niech was obdarzy zdrowiem i pokojem”.
 2. Wczoraj w Watykanie, o godz. 9:34, w wieku 95 lat odszedł do Domu Ojca emerytowany papież Benedykt XVI. Cały Kościół pogrążony jest w żałobie. W poniedziałek, 2 stycznia, o godz. 18:00, w naszym Sanktuarium zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego Papieża Benedykta XVI. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy
 3. Dzisiaj o godz. 15:00 w kościele spotkanie Żywego Różańca.
 4. Wizyta duszpasterska, zwana tradycyjnie kolędą, rozpocznie się 2 stycznia, od godz. 9:00.  Proszę przyjechać po księdza o godz. 8:50.

  Program wizyty jest następujący:
  Poniedziałek, 2 stycznia
  Jośki Pierwsze (od Państwa Falkowskich do Państwa Bańkowskich) – jeden ksiądz
  Jośki Drugie (od Pani Józefy Faszczewskiej do Państwa Urbanów) – jeden ksiądz
  Hodyszewo Prawa strona (od Pana Jana Demiańczuka na Krynicy do Państwa Domańskich) – jeden ksiądz
  Hodyszewo Lewa strona (od Pani Jadwigi Mickiewicz do Państwa Pławińskich) – jeden ksiądz

  Wtorek, 3 stycznia
  Ściony (od Państwa Sawickich do Państwa Kozłowskich) i Wodzki (od Pana Ryszarda Markowskiego do Państwa Wróblewskich na Kolonii Wodzki) – jeden ksiądz
  Kiewłaki Prawa strona (od Państwa Wróblewskich na Kolonii Kiewłaki, Państwo Zaniewscy do Państwa Karpiesiuków) – jeden ksiądz
  Kiewłaki Lewa strona (od Państwa Dawidziuków do Pana Franciszka Karpiesiuka) – jeden ksiądz
  Ferma (od Państwa Radulskich do Pana Tadeusza Muchy) – jeden ksiądz

 5. Jutro, 2 stycznia, o godz. 21:00 zostanie odprawiona Msza św. papieska.
 6. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywana w polskiej tradycji Świętem Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele odprawiane będą według porządku niedzielnego. Tego dnia zostanie poświęcona kreda, którą będziemy mogli oznaczyć drzwi naszych domów i mieszkań, kreśląc zapis C+M+B 2023 albo K+M+B 2023. Ofiary złożone za kredę przeznaczone będą na potrzeby formacyjne ministrantów naszej parafii.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę o godz. odwiedzimy chorych, a o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
 8. W każdy wtorek, o godz. 18:00 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie” spotyka się Grupa wsparcia dla osób współuzależnionych AL-ANON.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną, przeznaczoną na spłatę należności za mozaikę Matki Bożej Hodyszewskiej. Zebraliśmy na ten cel 9 424 zł.
 10. Składamy podziękowania za ofiary złożone na mozaikę Matki Bożej Hodyszewskiej z Ożarowa Mazowieckiego – 2 000 zł, z Kostrów Nosków – 1 500 zł i anonimowa na utrzymanie kościoła – 300 zł.
 11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Halinę Majewską, lat 79 z Jośk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg niech nam błogosławi.