OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

25 grudnia 2022
  1. Dzisiaj, 25 grudnia, obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy ks. Grzegorzowi Kurpowi, Radcy Prowincjalnemu i Rzecznikowi Warszawskiej Prowincji Pallotynów za posługę kaznodziejską w naszym Sanktuarium.
  2. Jutro, 26 grudnia, drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego i święto św. Szczepana, męczennika. Na każdej Mszy św. będziemy błogosławili owies.
  3. W sobotę, 31 grudnia, zakończenie roku 2022. Przed Mszą wieczorną o godz. 17:30 odprawimy różaniec dziękczynny za łaski z całego roku, a po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
  4. Nie byłoby tych świąt godnie przeżytych duchowo, gdyby nie posługa spowiedników. Serdecznie dziękuję moim współbraciom – księżom Józefowi, Piotrowi, Ireneuszowi, Jackowi za poświęcony czas w konfesjonałach. Podziękowania należą się tym wszystkim, którzy zatroszczyli się o świąteczny wystrój naszego kościoła, księżom Józefowi i Ireneuszowi, br. Grzegorzowi i parafianom; paniom i młodzieży za pomoc w sprzątaniu kościoła oraz ofiarodawcy choinki do prezbiterium – p. Robertowi Sienkiewiczowi z rodziną oraz choinek do szopki – p. Markowi Sielewończukowi z rodziną.
  5. Wizyta duszpasterska, zwana tradycyjnie kolędą, rozpocznie się 3 stycznia 2023 r. Szczegółowy plan odwiedzin rodzin zostanie podany w przyszłą niedzielę.
  6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, przeznaczoną na spłatę należności za mozaikę Matki Bożej Hodyszewskiej.
  7. Składamy podziękowania za ofiary złożone na mozaikę Matki Bożej Hodyszewskiej z Topczewa – 2 000 zł, z Krasowa Siódmak – 860 zł, z Hodyszewa – 500 zł i anonimowa na utrzymanie kościoła – 1 600 zł.

Wszystkim osobom modlącym się w naszym Sanktuarium życzymy, by nowonarodzony Jezus Chrystus pomagał w rozwiązywaniu życiowych trudności! Niech wskazuje prostą drogę do szczęścia wiecznego i nieustannie obdarza Swoją miłością! Niech święta Bożego Narodzenia upłyną w miłej, rodzinnej atmosferze, zdrowiu i pokoju serc!