OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla

20 listopada 2022
 1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny w Kościele. Jest to także patronalne święto Prowincji Warszawskiej Księży i Braci Pallotynów. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi dla uzyskania odpustu zupełnego.
 2. Dzisiaj o godz. 13:10 w sali konferencyjnej (III piętro) Domu Parafialnego, odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki do Medjugorie. Obecność obowiązkowa.
 3. Jutro swoje imieniny obchodzi Biskup naszej Diecezji Janusz Stepnowski. Solenizanta polecamy pamięci modlitewnej.
 4. We wtorek, 22 listopada, o godz. 9:30 sprzątanie liści na Krynicy – miejscu objawień Matki Bożej. Proszę zabrać ze sobą niezbędny sprzęt: grabie, szufle itp. mile widziane ciągniki z przyczepami.
 5. Za tydzień, w niedzielę rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu oraz nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 6. W przyszłą niedzielę zbierana będzie taca inwestycyjna, z przeznaczaniem na spłatę należności za mozaikę Matki Bożej Hodyszewskiej. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.
 7. W adwencie organizujemy kurs przedmałżeński. Spotkania odbędą się w dwa weekendy (sobota i niedziela), w terminach: 26 i 27 listopada (pierwsze spotkanie) oraz 10 i 11 grudnia (drugie spotkanie). Zgłoszenia przyjmowane są internetowo za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na stronie naszego Sanktuarium pod adresem www.hodyszewo.pl w zakładce kontakt. W treści zgłoszenia należy podać imię i nazwisko narzeczonego i narzeczonej oraz telefony kontaktowe.
 8. Ojcowski Klub i Inicjatywa Tato.Net zapraszają na warsztaty pt. „Odkrywca talentów”, które odbędą się 26 listopada w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie”. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie parafialnej, przedsionku kościoła.
 9. Składamy podziękowania za ofiary złożone na mozaikę Matki Bożej Hodyszewskiej, w ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas ofiary na cel z Jabłoni Jankowiec – 1 000 zł, anonimowa – 300 zł i na utrzymanie kościoła – 700 zł.
 10. Dzisiaj organizowana jest akcja krwiodawstwa. Krew można oddać w specjalnym autobusie z Centrum Krwiodawstwa w Białymstoku, który będzie czekał na wszystkich chętnych na parkingu przed Urzędem Gminy w Nowych Piekutach w godzinach 8:00-13:30.
 11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Truskolawskiego, lat 88. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…