OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trójcy Świętej

26 maja 2024
 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Misyjną. Gościmy misjonarza z Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego – ks. Romana Rusinka, który przez całą niedzielę na Mszach św. głosi kazania. Wychodząc z kościoła będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami pallotyńskich misjonarzy, a także zaopatrzyć się w materiały misyjne. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 2. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tego dnia Msze św. jak w każda niedzielę, o godz. 7:15 na Krynicy, o godz. 9:00 w Sanktuarium, o godz. 10:30 na Krynicy i po tej Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Ołtarze przygotowujemy w następującym porządku:
  – I ołtarz (przy wyjściu z Krynicy) – mieszkańcy Ścion i Wodzek;
  – II ołtarz (przy skręcie na Krynicę, obok kapliczki Matki Bożej) – mieszkańcy Kiewłak;
  – III ołtarz (przy domu parafialnym „Centrum Pojednanie”) – mieszkańcy Jośk;
  – IV ołtarz (przy krzyżu, obok wejścia na plac kościelny) – mieszkańcy Hodyszewa.
  Po zakończeniu procesji, tj. po godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. bez kazania w Sanktuarium. Popołudniowa Msza św. o godz. 17:00 zostanie poprzedzona różańcem i litanią do Matki Najświętszej o godz. 16:15. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła po wieczornej Mszy św., a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00.
  Prosimy o wcześniejsze przygotowanie baldachimu, feretronów, chorągwi i różańca oraz o ustalenie we wspólnotach, kto będzie odpowiedzialny za niesienie w procesji poszczególnych rzeczy. Zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.
 3. Na najbliższy piątek nasz Biskup Ordynariusz udziela wszystkim wiernym diecezji łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Dyspensa dotyczy także mieszkańców Fermy i osób przebywających na jej terenie.
 4. W sobotę o godz. 10:00 zapraszamy na nabożeństwo I soboty miesiąca i Mszę świętą ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 5. W przyszłą niedzielę w kościołach w Polsce będą zbierane ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień,
niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg niech nam błogosławi.