OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trójcy Przenajświętszej

12 czerwca 2022
 1. Dzisiaj gościmy przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego Księży Pallotynów w Ołtarzewie. Dziękujemy ks. dr Michałowi Siennickiemu, wykładowcy i prefektowi studiów za dzisiejszą posługę kaznodziejską w naszym Sanktuarium. Przy wyjściu z kościoła kl. Mateusz i kl. Maciej będą rozdawać seminaryjne kalendarze oraz zbierać ofiary na utrzymanie ołtarzewskiego seminarium.
 2. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tego dnia Msze św. jak w każda niedzielę, o godz. 7:15 na Krynicy, o godz. 9:00 w Sanktuarium, o godz. 10:30 na Krynicy i po tej Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Ołtarze przygotowujemy w następującym porządku:
  – I ołtarz (przy wyjściu z Krynicy) – mieszkańcy Ścion i Wodzek
  – II ołtarz (przy skręcie na Krynicę, obok kapliczki Matki Bożej) – mieszkańcy Kiewłak
  – III ołtarz (przy domu parafialnym „Centrum Pojednanie”) – mieszkańcy Jośk
  – IV ołtarz (przy krzyżu, obok wejścia na plac kościelny) – mieszkańcy Hodyszewa
  Po zakończeniu procesji, tj. po godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w Sanktuarium. Popołudniowa Msza św. o godz. 17:00 zostanie poprzedzona różańcem oraz litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16:15.
 3. Proszę o wcześniejsze przygotowanie baldachimu, feretronów, chorągwi i różańca oraz o ustalenie we wspólnotach, kto będzie odpowiedzialny za niesienie w procesji poszczególnych rzeczy. Zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Zwracamy się z prośba o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów.
 4. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła po wieczornej Mszy św., a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00.
 5. W środę, przed uroczystością Bożego Ciała, o godz. 10:00 prosimy poszczególne wioski o posprzątanie terenu przed kościołem.
 6. W piątek (po Bożym Ciele), 17 czerwca, bp Janusz Stepnowski, biskup Diecezjalny Łomżyński udziela wszystkim wiernym diecezji, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Dyspensa dotyczy także mieszkańców Fermy i osób przebywających na jej terenie.
 7. W czerwcu, litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odmawiali po różańcu, który rozpoczniemy na pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 8. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na mozaikę: 50 zł; 200 zł; 500 zł; z Jabłoni Kościelnej – 1 000 zł oraz anonimowa na tabernakulum – 100 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.