OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trójcy Przenajświętszej

4 czerwca 2023
 1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Niedzielę Misyjną. Gościmy ks. Romana Rusinka z Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego, który przez całą niedzielę na Mszach św. głosi kazania. Wychodząc z kościoła będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami pracę sekretariatu, a także zaopatrzyć się w materiały misyjne. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 2. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tego dnia Msze św. jak w każda niedzielę, o godz. 7:15 na Krynicy, o godz. 9:00 w Sanktuarium, o godz. 10:30 na Krynicy i po tej Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Ołtarze przygotowujemy w następującym porządku:
  I ołtarz (przy wyjściu z Krynicy) – mieszkańcy Ścion i Wodzek
  II ołtarz (przy skręcie na Krynicę, obok kapliczki Matki Bożej) – mieszkańcy Kiewłak
  III ołtarz (przy domu parafialnym „Centrum Pojednanie”) – mieszkańcy Jośk
  IV ołtarz (przy krzyżu, obok wejścia na plac kościelny) – mieszkańcy Hodyszewa.
  Po zakończeniu procesji, tj. po godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. w Sanktuarium. Popołudniowa Msza św. o godz. 17:00 zostanie poprzedzona różańcem oraz litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16:30.
 3. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła po wieczornej Mszy św., a w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00.
 4. Proszę o wcześniejsze przygotowanie baldachimu, feretronów, chorągwi i różańca oraz o ustalenie we wspólnotach, kto będzie odpowiedzialny za niesienie w procesji poszczególnych rzeczy. Zapraszamy także dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W środę, przed uroczystością Bożego Ciała, o godz. 10:00 prosimy mieszkańców wiosek o posprzątanie trasy, którą przejdzie procesja Bożego Ciała.
 6. W czwartek, o godz. 21:00, z parkingu przed Sanktuarium wyrusza parafialno-sanktuaryjna pielgrzymka autokarowa do Medjugorie. Polecamy pielgrzymów pamięci modlitewnej.
 7. W piątek (po Bożym Ciele), 9 czerwca, bp Janusz Stepnowski, biskup Diecezjalny Łomżyński udziela wszystkim wiernym Diecezji, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Dyspensa dotyczy także mieszkańców Fermy i osób przebywających na jej terenie.
 8. Wydział Duszpasterstwa Rodzin w Łomży organizuje pierwszą konferencję z cyklu NADZIEJA W RODZINIE, która odbędzie się już w sobotę 17 czerwca 2023 r. w Auli Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12. Tematem przewodnim spotkania będzie dziecko a dokładnie kryzysy emocjonalne dzieci, ich rozpoznawanie i sposoby udzielania pomocy.
 9. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas z Brańska – 500 zł;

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.