OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto Świętej Rodziny

31 grudnia 2023
  1. Przeżywamy dzisiaj Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. To jednocześnie ostatni dzień starego 2023 roku. Dlatego dzisiaj wieczorem o godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za miniony rok.
  2. Jutro pierwszy dzień nowego 2024 roku. Obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i światowy dzień modlitwy o pokój. Msze święte odprawiane będą jutro w naszym kościele według porządku niedzielnego.
  3. We wtorek, 2 stycznia, o godz. 21:00 zostanie odprawiona Msza święta papieska.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9:00. Dodatkowa Msza święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tym dniu o godz. 15:00. Osoby odprawiające pierwsze soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w sobotę o godz. 16:30. Na to nabożeństwo i wieczorną Mszę świętą zapraszamy też wszystkich modlących się o trzeźwość w pierwsze soboty miesiąca.
  5. W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywana w polskiej tradycji Świętem Trzech Króli. Msze święte odprawiane będą według porządku niedzielnego. Tego dnia święcimy w kościołach kredę dla oznaczenia drzwi naszych domów i mieszkań. Ofiary złożone za kredę przeznaczone będą tradycyjnie na potrzeby formacyjne ministrantów naszej parafii.
  6. Taca w przyszłą niedzielę będzie tacą inwestycyjną przeznaczoną na ogrzewanie naszego kościoła.
  7. W 2024 roku organizujemy Kurs przedmałżeński w naszej parafii. Spotkania odbędą się w dwa weekendy: 17-18 lutego (pierwsze spotkanie) i 2-3 marca (drugie spotkanie). Zgłoszenia przyjmowane są internetowo za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na stronie naszego Sanktuarium pod adresem hodyszewo.pl w zakładce Kontakt. W treści zgłoszenia należy podać imię i nazwisko narzeczonego i narzeczonej oraz telefony kontaktowe.
  8. W tym tygodniu, w dniach 3-4 stycznia, odbędzie się w naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana tradycyjnie kolędą. Proszę przyjechać po księdza o godz. 8:50.

›››

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

Środa, 3 stycznia 2024
Jośki Pierwsze (od Państwa Falkowskich) – jeden ksiądz
Jośki Drugie (od Pani Józefy Faszczewskiej) – jeden ksiądz
Hodyszewo Prawa strona (od Państwa Domańskich) – jeden ksiądz
Hodyszewo Lewa strona (od Pani Jadwigi Mickiewicz) – jeden ksiądz

Czwartek, 4 stycznia 2024
Ściony (od Państwa Sawickich) i Wodzki (od Pana Ryszarda Markowskiego) – jeden ksiądz
Kiewłaki Prawa strona (od Państwa Wróblewskich w Kiewłakach Kolonii a następnie od Państwa Zaniewskich) – jeden ksiądz
Kiewłaki Lewa strona (od Państwa Dawidziuków) – jeden ksiądz
Ferma (od Państwa Radulskich) – jeden ksiądz

Na Nowy 2024 Rok niech Pan Bóg nam błogosławi,
a Matka Boża wyprasza potrzebne łaski.