OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto Chrztu Pańskiego

8 stycznia 2023
  1. Obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest to okazja do podziękowania za łaskę naszego chrztu świętego. Pamiętajmy w modlitwie o rodzicach, rodzicach chrzestnych, kapłanach oraz katechetach i wszystkich, którzy pomagali nam wzrastać w wierze. Ta niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna czas zwykły. Jednak zgodnie z polską tradycją do 2 lutego można śpiewać kolędy i pozostawić zdobnie ustrojone choinki.
  2. Dzisiaj o godz. 15:30 w Domu Parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Anonimowych Alkoholików, a po wieczornej Mszy św. Wspólnoty SYCHAR.
  3. Od dzisiaj jest dostępna księga intencji Mszy św. na 2024 rok. Pierwszeństwo w zamówieniu intencji mają parafianie, od tej niedzieli (8 stycznia) do soboty (21 stycznia) włącznie.
  4. W piątek, 13 stycznia, przed wieczorną Mszą św. rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Wincentego Pallottiego, założyciela Księży i Braci Pallotynów oraz Sióstr Pallotynek.
  5. W przyszła niedzielę zostanie przedstawione sprawozdanie z tegorocznej wizyty duszpasterskiej.
  6. Składamy podziękowania za ofiary złożone na mozaikę Matki Bożej Hodyszewskiej od Państwa Aleksandra i Marii Sielewończuków ze Ścion – 1 000 zł, od P. Krzysztofa Markowskiego z Jabłoni Piotrowiec – 1 000 zł, anonimowa: z Jośk – 500 zł, z Brańska – 500 zł, z Grodziska – 100 zł, z Pietraszk – 100 zł, z Lizy Nowej – 100 zł oraz anonimowa na utrzymanie kościoła – 300 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.