OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto Chrztu Pańskiego

7 stycznia 2024
  1. Obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest to okazja do podziękowania za łaskę naszego chrztu świętego. Pamiętajmy w modlitwie o rodzicach, rodzicach chrzestnych, kapłanach oraz katechetach i wszystkich, którzy pomagali nam wzrastać w wierze. Ta niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna czas zwykły. Jednak zgodnie z polską tradycją, do 2 lutego można śpiewać kolędy i pozostawić zdobnie ustrojone choinki.
  2. Przypominamy, że spotkania grupy Anonimowych Alkoholików odbywają się co tydzień, w każdą niedzielę o godz. 15:30, natomiast spotkania grupy wsparcia dla współuzależnionych, w każdy wtorek o godz. 18:00, w Domu Parafialnym Centrum Pojednania.
  3. W każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca (począwszy od 15 stycznia 2024 roku) o godz. 18:30 w Centrum Pojednania będą się odbywały meetingi „12 kroków”. Zapraszamy wszystkich absolwentów warsztatów „Wreszcie żyć – 12 kroków”.
  4. Od dzisiaj jest dostępna księga intencji Mszy św. na 2025 rok. Pierwszeństwo w zamówieniu intencji mają parafianie, od tej niedzieli (7 stycznia) do soboty (20 stycznia) włącznie.
  5. W sobotę, 13 stycznia, przed wieczorną Mszą św. rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Wincentego Pallottiego, założyciela Księży i Braci Pallotynów.
  6. W sobotę zapraszamy też na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18:00.
  7. W najbliższy czwartek 11 stycznia organizowany jest wyjazd do Warszawy na protest w obronie praw demokratycznych i wartości katolickich. Chętni na wyjazd proszeni są o zapisywanie się u sołtysów swoich wsi do poniedziałku, do godz. 10:00. O szczegółach chętni powiadomieni zostaną indywidualnie.
  8. W 2024 roku organizujemy Kurs przedmałżeński w naszej parafii. Spotkania odbędą się w dwa weekendy: 17-18 lutego (pierwsze spotkanie) i 2-3 marca (drugie spotkanie). Zgłoszenia przyjmowane są internetowo za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na stronie naszego Sanktuarium pod adresem hodyszewo.pl w zakładce Kontakt. W treści zgłoszenia należy podać imię i nazwisko narzeczonego i narzeczonej oraz telefony kontaktowe.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną przeznaczoną na ogrzewanie naszego kościoła.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień,
niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska,
a Pan Bóg, niech nam błogosławi
.