OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

17 kwietnia 2022
  1. Witamy ks. Grzegorza Suchodolskiego, prefekta pallotyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego z Ołtarzewa i dziękujemy za przewodniczenie Mszy św. rezurekcyjnej oraz za dzisiejszą posługę kaznodziejską w naszym Sanktuarium.
  2. Nie byłoby tych świąt godnie przeżytych, gdyby nie posługa wielu osób. Serdecznie dziękuję moim współbraciom – księżom Józefowi, Piotrowi, Ireneuszowi i Jackowi za poświęcony czas w konfesjonałach, za przewodniczenie i kazania podczas celebracji Triduum Paschalnego. Księdzu Jackowi za projekt i wykonanie Ołtarza Adoracji, a br. Grzegorzowi i p. Tomaszowi Dawidziukowi za pomoc w skonstruowaniu Grobu Pańskiego oraz przygotowanie kościoła i terenu wokół świątyni. Słowa podziękowania kieruję do służby liturgicznej, do lektorek, lektorów i kantorek za oprawę liturgii, dziękuję także Panu Organiście. Wyrazy wdzięczności należą się druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z Hodyszewa i Glinnika za podjętą wartę przy Grobie Pańskim, a także wspólnotom parafialnym, które podejmowały adorację oraz osobom niosącym w procesji rezurekcyjnej baldachim, feretrony, chorągwie i różaniec.
  3. W tym roku kupiliśmy nowy Grób Pański i tło. „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy zatroszczyli się o świąteczny wystrój naszego kościoła, składając ofiary do koperty lub na tacę z przeznaczeniem na kwiaty. W sumie na ten cel zebraliśmy 1 980 zł.
  4. Jutro drugi dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Mseę św. jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na dzieła edukacyjne naszej diecezji oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
  5. W najbliższy piątek, z racji przeżywanej oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego będzie odprawiana w ramach wieczornego nabożeństwa przed Mszą św.
  7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego. Tego dnia o godz. 15:00 w sanktuarium będziemy przeżywali Godzinę Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz oddamy cześć relikwiom św. Faustynie Kowalskiej, św. Janowi Pawłowi II i bł. Michałowi Sopoćce.
  8. W najbliższy czwartek, 21 kwietnia, rozpoczynamy generalny remont toalet przy naszym Sanktuarium. Postaramy się, aby na czas prac remontowych, zostały uruchomione toalety przenośne.
  9. W sobotę, 30 kwietnia, wyrusza Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy z Łap do Hodyszewa. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą dziękować za pracę albo modlić się o jej utrzymanie. Pielgrzymka wyruszy o godz. 8:00 spod kościoła św. Krzyża w Łapach. Tych, którzy nie mogą pójść pieszo zapraszamy na adorację obrazu Matki Bożej Pojednania od godz. 11:00. Msza św. przez wstawiennictwo Matki Bożej Hodyszewskiej i św. Józefa zostanie odprawiona w sanktuarium o godz. 15:00.
  10. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na utrzymanie kościoła: 500 zł, z Markowa – 120 zł, z Jośk – 1 000 zł, od Pana Krzysztofa z Wysokiego Mazowieckiego – 1 000 zł, na tabernakulum: anonimowa – 1 000 zł z Jośk – 1 000 zł, z Glinnika – 500 zł.

Wszystkim osobom modlącym się w naszym sanktuarium życzymy, by zmartwychwstały Jezus pomagał w rozwiązywaniu życiowych trudności! Niech wskazuje prostą drogę do szczęścia wiecznego i nieustannie obdarza Swoją miłością! Niech święta Zmartwychwstania Pańskiego upłyną w miłej rodzinnej atmosferze, zdrowiu i pokoju serc!