OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Świętej Rodziny

26 grudnia 2021
  1. Drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego. Ta niedziela jest także świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w naszym sanktuarium odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 12:00. Dzisiaj na każdej Mszy św. będziemy błogosławili owies.
  2. W piątek, 31 grudnia, zakończenie roku 2021. Przed Mszą wieczorną o godz. 17:30 odprawimy różaniec dziękczynny za łaski z całego roku, a po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-błagalne.
  3. W sobotę, 1 stycznia 2022 r., obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Dzień Pokoju. Tego dnia Msze św., jak w każdą niedzielę.
  4. W niedzielę, 2 stycznia, o godz. 21:00 zostanie odprawiona Msza św. przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
  5. Nie byłoby tych świąt godnie przeżytych duchowo, gdyby nie posługa spowiedników. Serdecznie dziękuję moim współbraciom – księżom za poświęcony czas w konfesjonałach, a br. Grzegorzowi za przygotowanie kościoła i zakrystii.
  6. W tym roku kupiliśmy nową szopkę, figury i tło. Dziękujemy tym wszystkim, którzy zatroszczyli się o świąteczny wystrój naszego kościoła; ofiarodawcy choinki do prezbiterium i siana do szopki – p. Karolowi Tomczakowi oraz choinek do szopki – p. Markowi Sielewończukowi.
  7. Wizyta duszpasterska, zwana tradycyjnie kolędą, rozpocznie się 3 stycznia 2022 r. i potrwa do 8 stycznia. Szczegółowy plan odwiedzin rodzin zostanie podany w przyszłą niedzielę.
  8. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium anonimowe: ze Skłodów Przyrusach – 1500 zł, z Brańska – 500 zł, na tabernakulum z Pietraszek – 500 zł, na oświetlenie z Glinnika – 500 zł, ze Ścion – 500 zł, z Brańska 300 zł, z Fermy – 300 zł, z Kiewłak – 300 zł, z Fermy – 200 zł i 100 zł.

Wszystkim osobom modlącym się w naszym Sanktuarium życzymy, by nowonarodzony Jezus Chrystus pomagał w rozwiązywaniu życiowych trudności! Niech wskazuje prostą drogę do szczęścia wiecznego i nieustannie obdarza Swoją miłością! Niech święta Bożego Narodzenia upłyną w miłej rodzinnej atmosferze, zdrowiu i pokoju serc!