OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa

10 kwietnia 2022
 1. Dziękujemy za pomoc duszpasterską profesorom Pallotyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie, ks. Sławomirowi Radulskiemu i ks. Michałowi Siennickiemu.
 2. W liturgii Kościoła obchodzimy dzisiaj Niedzielę Męki Pańskiej, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w Triduum Paschalnym, wydarzeń Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Porządek uroczystych celebracji jest następujący:

  WIELKI CZWARTEK
  Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy św. modlitwa przy Ołtarzu Adoracji do godz. 21:00.

  WIELKI PIĄTEK
  Droga Krzyżowa o godz. 14:00, która przejdzie wzdłuż stacji przy Sanktuarium. Początek nabożeństwa w kościele. Bezpośrednio po zakończeniu Drogi Krzyżowej rozpocznie się liturgia Męki Pańskiej. Za udział w adoracji i oddanie czci krzyżowi poprzez głęboki skłon można uzyskać odpust zupełny, a po jego adoracji, aż do Wigilii Paschalnej klękamy przed nim, jak przed Najświętszym Sakramentem. Ofiary zbierane na tacę podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie. Adoracja przy Grobie Pańskim przez całą noc. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 20:30, a po niej adorację poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. Gorzkie Żale (trzy części) zaśpiewamy o godz. 23:00. Czuwanie od północy do 8:00 rano poprowadzi Wspólnota 24 godziny Męki Pańskiej. Prosimy Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej o podjęcie warty przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły wraz z abstynencją. Spowiedź od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych i nabożeństw. W czasie liturgii Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi.

  WIELKA SOBOTA
  Poświęcenie pokarmów o godz. 10:00 w Ścionach, o godz. 10:30 w Kiewłakach, o godz. 11:00 w Jośkach, o godz. 11:30 na Fermie, o godz. 12:00 i 15:00 w Sanktuarium. Proszę o przybycie po księdza na 10 minut przed rozpoczęciem poświęcenia pokarmów. Adoracja godzinna przy Grobie Pańskim według przyjętego zwyczaju będzie prowadzona przez mieszkańców: Kiewłak – od godz. 13:00, Ścion i Wodzek od godz. 14:00, o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i drugi dzień Nowenny, którą poprowadzi Legion Maryi. Ciąg dalszy adoracji podejmowana przez mieszkańców Jośk i Fermy od 16:00 i mieszkańcy Hodyszewa od godz. 17:00.

  WIGILIA PASCHALNA
  Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 20:00 przy ołtarzu polowym obrzędem poświecenia ognia. Proszę o przyniesienie ze sobą świec lub gromnic odpowiednio zabezpieczonych przed laniem się wosku, tak by uchronić ławki i posadzkę w kościele.

  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
  Msza św. rezurekcyjna o godz. 6:00, nie będzie Mszy św. o godz. 7:30. Proszę o wcześniejsze przygotowanie baldachimu, feretronów, chorągwi i różańca oraz o ustalenie we wspólnotach, kto będzie odpowiedzialny za niesienie w procesji poszczególnych rzeczy.

 4. Spotkania dla ministrantów w czwartek, piątek i sobotę o godz. 10:00 w kościele.
 5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można złożyć w kopercie w zakrystii bądź na tacę. Serdecznie dziękujemy.
 6. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na tabernakulum: 100 zł, 200 zł, 200 zł, 500 zł, z Bronka – 50 zł, od p. Targońskiego z Wawrzyńca – 50 zł, z Mazur – 100 zł, ze Stokowisk – 200 zł, z Jabłoni Kościelnej – 400 zł, z Hodyszewa – 500 zł, z Brańska – 2 500 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się Wielki Tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.