OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa

24 marca 2024
  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy ten czas godnie i po chrześcijańsku. Niech zewnętrzne przygotowania do Świąt Wielkanocnych nie przeszkodzą nam w głębokim, duchowym przeżyciu Wielkiego Tygodnia. Dzisiaj na wszystkich Mszach świętych święcimy palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.
  2. Wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do przedświątecznej spowiedzi serdecznie do tego zachęcamy. Do Wielkiej Środy spowiadamy na wszystkich Mszach świętych. W Wieli Czwartek nie spowiadamy. W Wielki Piątek spowiedź od godziny 17:00 do 21:00. W Wielką Sobotę spowiedź od godz. 12:00 do 20:00.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii Triduum Paschalnego, aby wspólnie celebrować wydarzenia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.
  4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach sprawowana jest tylko jedna Msza święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej. W naszym sanktuarium rozpocznie się ona o godz. 18:00. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia (Ciemnicy). Adoracja do godz. 21:00.
  5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od potraw mięsnych i trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Droga Krzyżowa o godz. 14:00. Rozpocznie się ona w kościele, a następnie przejdzie wzdłuż stacji przy Sanktuarium. Bezpośrednio po zakończeniu Drogi Krzyżowej rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Za udział w adoracji i oddanie czci krzyżowi można uzyskać odpust zupełny. Po adoracji krzyża, aż do Wigilii Paschalnej klękamy przed nim, jak przed Najświętszym Sakramentem. Ofiary zbierane na tacę podczas adoracji krzyża przeznaczone będą na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie. Adoracja przy Grobie Pańskim przez całą noc. Rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 20:30, a po niej adorację poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym do 22:00. Gorzkie Żale (3 części) zaśpiewamy o godz. 23:00. Czuwanie od północy do 8:00 rano poprowadzi Wspólnota 24 godziny Męki Pańskiej. Prosimy Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Hodyszewa i Glinnika o podjęcie warty przy Grobie Pańskim.
  6. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Adoracja godzinna przy Grobie Pańskim według przyjętego zwyczaju będzie prowadzona przez mieszkańców Kiewłak – od godz. 13:00, Ścion i Wodzek od godz. 14:00. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i drugi dzień Nowenny, którą poprowadzi Legion Maryi. Następnie adorację podejmą mieszkańcy Jośk i Fermy od 16:00 oraz mieszkańcy Hodyszewa od godz. 17:00. Staropolskim zwyczajem tego dnia święcimy pokarmy na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów o godz. 10:00 w Ścionach, o godz. 10:30 w Kiewłakach, o godz. 11:00  w Jośkach, o godz. 11:30 na Fermie, o godz. 12:00 w Sanktuarium. Proszę o przybycie po księdza na 10 minut przed rozpoczęciem poświęcenia pokarmów.
  7. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę rozpocznie się o godz. 20:00 przy ołtarzu polowym obrzędem poświecenia ognia. Proszę o przyniesienie ze sobą świec lub gromnic odpowiednio zabezpieczonych przed laniem się wosku, tak by uchronić ławki i posadzkę w kościele.
  8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte odprawiane będą o godz. 6:00 (z procesją rezurekcyjną), 9:00, 10:30, 12:00 i 17:00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 7:30.
  9. Spotkania dla ministrantów w czwartek, piątek i sobotę o godz. 10:00 w kościele.
  10. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone ostatnio na potrzeby naszego Sanktuarium: anonimowa w wysokości 100 i 200 zł, anonimowa z Brańska – 500 zł, anonimowa z Krasowa – 700 zł.

Na dobre przeżycie niedzieli i Wielkiego Tygodnia niech nam Pan Bóg błogosławi,
a Matka Boża Bolesna nieustannie towarzyszy i wspiera.