OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa

2 kwietnia 2023
 1. Dziękujemy za pomoc duszpasterską profesorom Pallotyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie, ks. Marcinowi Walickiemu i ks. Michałowi Siennickiemu.
 2. W liturgii Kościoła obchodzimy dzisiaj Niedzielę Męki Pańskiej, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w Triduum Paschalnym, wydarzeń Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Porządek uroczystych celebracji jest następujący:
  Wielki Czwartek, Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Po Mszy św. modlitwa przy Ołtarzu Adoracji do godz. 21:00.
  Wielki Piątek, Droga Krzyżowa o godz. 14:00, która przejdzie wzdłuż stacji przy Sanktuarium. Początek nabożeństwa w kościele. Bezpośrednio po zakończeniu Drogi Krzyżowej rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. Za udział w adoracji i oddanie czci krzyżowi poprzez głęboki skłon można uzyskać odpust zupełny. Po adoracji krzyża, aż do Wigilii Paschalnej klękamy przed nim, jak przed Najświętszym Sakramentem. Ofiary zbierane na tacę podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie. Adoracja przy Grobie Pańskim przez całą noc. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 20:30, a po niej adorację poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym do 22:00. Gorzkie Żale (3 części) zaśpiewamy o godz. 23:00. Czuwanie od północy do 8:00 rano poprowadzi Wspólnota 24 Godziny Męki Pańskiej. Prosimy Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Hodyszewa i Glinnika o podjęcie warty przy Grobie Pańskim. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły wraz z abstynencją.
  Wielka Sobota, Poświęcenie pokarmów o godz. 10:00 w Ścionach, o godz. 10:30 w Kiewłakach, o godz. 11:00 w Jośkach, o godz. 11:30 na Fermie, o godz. 12:00 w Sanktuarium. Proszę o przybycie po księdza na 10 minut przed rozpoczęciem poświęcenia pokarmów. Adoracja godzinna przy Grobie Pańskim według przyjętego zwyczaju będzie prowadzona przez mieszkańców: Kiewłak – od godz. 13:00, Ścion i Wodzek od godz. 14:00, o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i drugi dzień Nowenny, którą poprowadzi Legion Maryi. Ciąg dalszy adoracji podejmowana przez mieszkańców Jośk i Fermy od 16:00 i mieszkańcy Hodyszewa od godz. 17:00.
  Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się w sobotę o godz. 20:00 przy ołtarzu polowym obrzędem poświecenia ognia. Proszę o przyniesienie ze sobą świec lub gromnic odpowiednio zabezpieczonych przed laniem się wosku, tak by uchronić ławki i posadzkę w kościele.
  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, Msza św. rezurekcyjna o godz. 6:00, nie będzie Mszy św. o godz. 7:30. Proszę o wcześniejsze przygotowanie baldachimu, feretronów, chorągwi i różańca oraz o ustalenie we wspólnotach, kto będzie odpowiedzialny za niesienie w procesji poszczególnych rzeczy.
 4. Spowiedź od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych i nabożeństw. W czasie liturgii Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi. Do chorych udamy się w Wielka Środę o godz. 9:00.
 5. Spotkania Anonimowych Alkoholików obywają się co tydzień, w niedzielę, o godz. 15:30.
 6. Spotkania dla ministrantów w czwartek, piątek i sobotę o godz. 10:00 w kościele.
 7. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na mozaikę Matki Bożej z Wysokiego Mazowieckiego – 1 000 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.