OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Miłosierdzia Bożego

24 kwietnia 2022
 1. Dzisiaj obchodzimy II Niedzielę Wielkanocną, która jest zarazem Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 15:00 w Sanktuarium będziemy przeżywali Godzinę Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz oddamy cześć relikwiom św. Faustynie Kowalskiej, św. Janowi Pawłowi II i bł. Michałowi Sopoćce. Tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. Grupa Caritas zbiera ofiary do puszek przeznaczone na parafialne i diecezjalne dzieła miłosierdzia.
 2. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium odprawiane będą na 45 minut przed wieczorną Mszą św.
 3. Przez cały maj w pallotyńskich kościołach w Polsce będą odprawiane codziennie 24 Mszę św. do Matki Bożej. Jedna z nich będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 18:00, a w niedziele o 17:00. Te intencje zostaną poprzedzone modlitwą różańcową i litanią loretańską. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki, na których należy wypisać intencje i w kopercie złożyć w zakrystii lub podczas zbierania tacy.
 4. W przyszła niedzielę, 1 maja, poświęcenie pól w Hodyszewie, Kiewłakach, Jośkach, Ścionach, Wodzkach i na Fermie. Nabożeństwa we wsiach rozpoczną się o godz. 14:00. Proszę przedstawicieli poszczególnych wiosek o przybycie po księży na 10 minut przed nabożeństwem. Msze św. zostaną odprawione: 29 maja (niedziela) o godz. 12:00 za mieszkańców i gospodarzy Hodyszewa (jeden ksiądz) i Jośk (drugi ksiądz), 5 czerwca (niedziela) o godz. 12:00 za mieszkańców i gospodarzy Wodzek (jeden ksiądz) i Fermy (drugi ksiądz), 12 czerwca (niedziela) o godz. 12:00 za mieszkańców i gospodarzy Kiewłak (jeden ksiądz) i Ścion (drugi ksiądz).
 5. W niedzielę, 8 maja, na Mszy św. o godz. 10:30 troje dzieci z naszej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii św. Spotkanie formacyjne dla dzieci i ich rodziców, dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 w domu parafialnym „Centrum Pojednanie”. Próby przed uroczystością 5 i 6 maja po wieczornej Mszy św. W sobotę, 7 maja, o godz. 10:00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź.
 6. Rocznica Pierwszej Komunii św. w naszej parafii odbędzie się 8 maja na Mszy św. o godz. 12:00. Rodzice dzieci rocznicowych proszeni są o kontakt w tej sprawie z ks. Ireneuszem.
 7. W dniach 9-11 czerwca organizujemy autokarową Pielgrzymkę do Wilna. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub u ks. Ireneusza.
 8. Ze względu na trwający remont sanitariaty przy sanktuarium nieczynne są toalety. Niebawem zostaną uruchomione toalety przenośne.
 9. W najbliższy czwartek proszę o pomoc wszystkich chętnych przy plewieniu Drogi Krzyżowej przy sanktuarium. Początek prac o godz. 10:00.
 10. W sobotę, 30 kwietnia, wyrusza Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy z Łap do Hodyszewa. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą dziękować za pracę albo modlić się o jej utrzymanie. Pielgrzymka wyruszy o godz. 8:00 spod kościoła św. Krzyża w Łapach. Tych, którzy nie mogą pójść pieszo zapraszamy na adorację obrazu Matki Bożej Pojednania od godz. 11:00. Msza św. przez wstawiennictwo Matki Bożej Hodyszewskiej i św. Józefa zostanie oprawiona w sanktuarium o godz. 15:00.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną, przeznaczoną na pokrycie kosztów zakupu i montażu nowego tabernakulum. Poprzednie tabernakulum razem z glorią służy w parafii p.w. NMP Królowej Świata w Wojnach-Krupach.
 12. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na utrzymanie kościoła: 100 zł, 300 zł i 100 zł. Na tabernakulum z Kostrów Nosków – 2 500 zł, z Szepietowa – 2 000 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.