OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego

9 stycznia 2022
  1. Obchodzimy dzisiaj święto Chrztu Pańskiego. Jest to okazja do podziękowania za łaskę naszego chrztu świętego. Pamiętajmy w modlitwie o rodzicach, rodzicach chrzestnych, kapłanach oraz katechetach i wszystkich, którzy pomagali nam wzrastać w wierze. Ta niedziela kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna czas zwykły. Jednak zgodnie z polską tradycją do 2 lutego można śpiewać kolędy i pozostawić zdobnie ustrojone choinki. Zakończenie okresu Bożego Narodzenia uczcimy dzisiaj po wieczornej Mszy św. koncertem kolęd pt. „A witajże Jezusie” w wykonywaniu Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca SKOWRONKI z Brańska.
  2. Dzisiaj o godz. 15:30 w Domu Parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Anonimowych Alkoholików.
  3. W naszej parafii dobiega końca wizyta duszpasterska. W poniedziałek (10.01) – Kiewłaki, od Państwa Zaniewskich (nr 1), we wtorek (11.01) – Hodyszewo I, od Pani Mickiewicz do Państwa Pasiuków, a we środę (12.01) – Hodyszewo II, od Pana Jana Demiańczuka na Krynicy. Kolęda rozpoczyna się o godz. 9:00. Proszę przyjechać po księdza o godz. 8:50.
  4. W najbliższą sobotę, 15 stycznia, o godz. 11:00 w Ośrodku Ojczyzna odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. Od przyszłej niedzieli będzie dostępna księga intencji na 2023 rok. Pierwszeństwo w zamówieniu intencji mają parafianie od 16 (niedziela) do 23 (sobota) stycznia włącznie.
  6. W przyszłą niedzielę, 16 stycznia, po Mszy św. o 10:30 spotkanie formacyjne dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców.
  7. Zapraszamy małżeństwa w każdym wieku do budowania relacji małżeńskiej poprzez uczestnictwo w Kawiarence Dialogowej Małżeństw, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 16 stycznia, w godz. 15:00-17:00 w domu parafialnym „Centrum Pojednanie”. W temat „Dwa oblicza miłości” wprowadzą uczestników Urszula i Marek Kiernowscy. Szczegóły na stronie www.kawiarenka-dialogowa-hodyszewo.blogspot.com, a zapisów można dokonać dzwoniąc pod numer 506 173 784.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone za kredę w uroczystość Objawienia Pańskiego. Na potrzeby ministrantów zebraliśmy 2 335 zł.
  9. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium anonimowe: na tabernakulum – 500 zł, z Piętek Gręzek – 200 zł, z Wyszonek Kościelnych – 200 zł i od p. Karola Perkowskiego – 300 zł.
  10. Od poniedziałku, 10 stycznia, do poniedziałku, 24 stycznia, zostanie zamknięty przejazd kolejowy na drodze powiatowej Jabłoń Dąbrowa – Jabłoń Kościelna. Objazdy dla pojazdów o łącznej masie 12 ton przez miejscowość Jabłoń Śliwowo-Jabłoń Kościelna, a o większej masie niż 12 ton przez miejscowość jabłoń Dąbrowa-Stokowisko-Nowe Piekuty-Tłoczewo-Jabłoń Kościelna.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, nich nam błogosławi.