OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Miłosierdzia Bożego

7 kwietnia 2024
  1. Dzisiaj obchodzimy II Niedzielę Wielkanocną, która jest zarazem Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 15:00 w Sanktuarium będziemy przeżywali Godzinę Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz oddamy cześć relikwiom św. Faustyny Kowalskiej, św. Jana Pawła II i bł. Michała Sopoćki. Tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej Grupa Caritas zbierać będzie ofiary do puszek przeznaczone na parafialne i diecezjalne dzieła miłosierdzia.
  2. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną w tym roku, gdyż 25 marca przypadał w Wielkim Tygodniu. Msze święte w naszym kościele odprawiane będą o godz. 7:00, 10:00, 18:00. Jutro będzie można złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego.
  3. W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.
  4. Przypominamy, że spotkania Grupy Anonimowych Alkoholików odbywają się w każdą niedzielę o godz. 15:30, a spotkania Grupy Wsparcia dla Współuzależnionych, w każdy wtorek o godz. 18:00, w Domu Parafialnym „Centrum Pojednania”.
  5. Przez cały maj w pallotyńskich kościołach w Polsce będą odprawiane codziennie 24 Msze świete do Matki Bożej w intencjach polecanych przez wiernych. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki, na których możemy wypisać własne intencje i w kopercie złożyć je w zakrystii lub podczas zbierania tacy.
  6. Urząd Gminy Nowe Piekuty i Fundacja Pojednanie zapraszają mężczyzn na warsztaty: „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Odbędą się one w dniach 12-13 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury. Zapisy do jutra. Szczegółowe informacje w zakrystii oraz na plakacie.
  7. Fundacja Pojednanie serdecznie zaprasza małżeństwa sakramentalne na warsztaty JA+TY=MY w dniach 18-19 maja 2024 roku do Hodyszewa. Warsztaty mają na celu pogłębienie relacji małżeńskiej. Bliższe informacje na plakacie i ulotkach wyłożonych na stolikach pod chórem.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną przeznaczoną na wydatki związane z instalacją pomp ciepła oraz remont schodów.

Niech dzisiejsza uroczystość pomoże nam głęboko doświadczyć Miłosierdzia Boga,
który cierpliwie kocha każdego człowieka.
Niech Miłosierny Pan Życia, który pokonał śmierć,
wyzwoli nas z wszelkich lęków i pomaga zaufać Jego wszechmocy.