OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX Niedziela Zwykła

2 czerwca 2024
  1. Przeżywamy oktawę uroczystości Bożego Ciała. W czasie oktawy procesja eucharystyczna wokół kościoła po wieczornej Mszy św., w środę po Mszy św. o godz. 18:00, a dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00. Litanię do Serca Pana Jezusa będziemy odmawiać podczas procesji eucharystycznej, a nie w czasie nabożeństwa przed wieczorną Mszą św.
  2. Dzisiaj o godz. 21:00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta papieska, w czasie której chcemy powierzać nasze intencje Bogu, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
  3. W czwartek, 6 czerwca, na zakończenie oktawy Bożego Ciała, zostaną poświęcone wianki splecione z ziół i kwiatów.
  4. W piątek, 7 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i jednocześnie I piątek miesiąca czerwca. Tego dnia zostanie odprawiona dodatkowa Msza święta o godz. 15:00. W uroczystość NSPJ nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W najbliższą sobotę o godz. 18:00 zostanie odprawiona w naszym sanktuarium Msza święta z modlitwą o uzdrowienie.
  6. Przypominamy, że spotkania grupy Anonimowych Alkoholików odbywają się co tydzień, w każdą niedzielę o godz. 15:30, natomiast spotkania grupy wsparcia dla współuzależnionych, w każdy wtorek o godz. 18:00, w Domu Parafialnym Centrum Pojednania.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na wsparcie posługi pallotyńskich misjonarzy. Zebrano 12 810 zł i 5 euro.
  8. W kościołach w Polsce zbierane są dzisiaj ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. To wotum wdzięczności narodu za Bożą opiekę nad naszą Ojczyzną. Pod chórem znajduje się puszka, do której można składać ofiary na ten cel.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień,
niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg niech nam błogosławi.