OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła

30 stycznia 2022
  1. We środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone świece gromniczne. Tego dnia obchodzić będziemy 26. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o osobach konsekrowanych, tj. poświęconych Panu Bogu, a szczególnie o Księżach i Braciach Pallotynach.
  2. W czwartek, 3 lutego, przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Jest on patronem od chorób gardła i krwotoków. Po Mszy św. o 18:00 nastąpi obrzęd błogosławienia gardła.
  3. W sobotę, 5 lutego, wspominamy św. Agatę, dziewicę i męczennicę. Na zakończenie Mszy św. o godz. 18:00 nastąpi obrzęd poświęcenia chleba, wody i soli. Legenda głosi, że kiedy na Sycylii wybuchła Etna, mieszkańcy Katanii wzięli z grobu św. Agaty szczątki jej welonu i ruszyli z procesją wokół miasta. Uchroniło to Katanię przed zniszczeniem. Na znak jej dobroci (Agata – gr. dobra) w kościołach święci się chleb i wodę, by dzielić się dobrocią jak chlebem, woda z kolei ma chronić nasze domy od pożarów.
  4. W czwartek, 3 lutego, o godz. 9:30 zapraszamy wszystkich chętnych (mężczyzn, kobiety) do pomocy przy demontażu dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00. Tego dnia o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa w intencji rodzin poprowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. W sobotę o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Zebraliśmy na ten cel 7 349 zł.
  7. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium: z Jośk – 400 zł, z Mnia – 200 zł i z Glinnika na tabernakulum – 100 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, nich nam błogosławi.