OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła

28 stycznia 2024
  1. W tym tygodniu, w piątek 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To także pierwszy piątek miesiąca. Msze święte odprawiane będą w naszym kościele o godz. 7:00, 10:00, 15:00, 18:00 oraz o godz. 21:00 (Msza święta papieska). Na każdej Mszy świętej zostaną poświęcone świece gromniczne. Tego dnia obchodzony jest tradycyjnie Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego taca ze święta Ofiarowania Pańskiego przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
  2. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo I soboty miesiąca i dodatkową Mszę świętą o godz. 10:00. W tym dniu przypada też wspomnienie św. Błażeja, który jest patronem chorób gardła i krwotoków. Na każdej Mszy świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa gardła.
  3. W sobotę o godz. 12:00 zapraszamy osoby do pomocy przy demontażu dekoracji bożonarodzeniowych w naszym kościele.
  4. Przypominamy, że w naszej parafii zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Spotkania odbędą się w dwa weekendy: 17-18 lutego (pierwsze spotkanie) i 2-3 marca (drugie spotkanie). Zgłoszenia przyjmowane są internetowo za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na stronie naszego Sanktuarium pod adresem hodyszewo.pl w zakładce Kontakt. W treści zgłoszenia należy podać imię i nazwisko narzeczonego i narzeczonej oraz telefony kontaktowe.
  5. Fundacja Pojednanie, działająca przy naszym sanktuarium zaprasza na bezalkoholowy Karnawałowy Bal Charytatywny. Odbędzie się on w Dworku Narwiańskim w Jeńkach, w najbliższą sobotę 3 lutego br. Zabawa od godz. 19:00 do białego rana. W programie wyśmienite jedzenie, doskonała oprawa muzyczna, atrakcje i niespodzianki. Koszt 250 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.
  6. Taca w przyszłą niedzielę będzie tacą inwestycyjną.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień,
niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska,
a Pan Bóg, niech nam błogosławi
.