OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Zwykła

29 stycznia 2023
  1. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. zostaną poświęcone świece gromniczne. Tego dnia obchodzić będziemy 27. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy św. o godz. 17:00 wraz z Siostrami Pallotynkami
    z Białegostoku, Księża i Brat z hodyszewskiej Wspólnoty odnowią swoje konsekracje (śluby i przyrzeczenia) pallotyńskie. Taca ze święta Ofiarowania Pańskiego przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
  2. W piątek, 3 lutego, przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, który jest patronem od chorób gardła i krwotoków. Po Mszy św. o godz. 7:00 i o 18:00 nastąpi obrzęd błogosławienia gardła.
  3. W piątek, 3 lutego, o godz. 9:30 zapraszamy osoby do pomocy przy demontażu dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00. Tego dnia o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa w intencji rodzin poprowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. W sobotę o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Czuwanie w intencji trzeźwości wyjątkowo zostało przeniesione na trzecią sobotę miesiąca, tj. na 18 lutego.
  5. W sklepiku sanktuaryjnym są do nabycia świece gromniczne z Matka Bożą Hodyszewską.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone tydzień temu na tacę inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Zebraliśmy na ten cel 9 454 zł.
  7. Składamy podziękowania za ofiary złożone na mozaikę Matki Bożej Hodyszewskiej z Fermy – 500 zł, z Glinnika – 200 zł oraz anonimowa – 300 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.