OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkiego Postu

10 marca 2024
  1. W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną  w naszej Ojczyźnie, przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaprasza do włączenia się w nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna potrwa 16-24 marca br. Będzie odmawiana po Apelu Jasnogórskim o godz. 21:20. W kościołach i kaplicach, również w naszym sanktuarium, będzie odmawiana po każdej Mszy świętej. Od najbliższej soboty zachęcamy więc do codziennego udziału we Mszy świętej i włączenia się w nowennę w naszym sanktuarium.
  2. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach w naszym kościele. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 17:20. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16:30.
  3. Ojcowski Klub z Brańska z księdzem proboszczem Andrzejem Ulaczykiem serdecznie zapraszają mężczyzn na nocną Drogę Krzyżową 22 marca br. Trasa: Brańsk – Topczewo (ok. 15 km). Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej Mszą świętą o godz. 21:00 w kościele w Brańsku. Zapisy pod numerami telefonów dostępnymi na plakacie.
  4. Ojcowski Klub z Hodyszewa zaprasza na akcję krwiodawstwa w przyszłą niedzielę 17 marca br. w godz. 9:00-13:30 do Centrum Pojednania. Wymagany dowód osobisty.
  5. Wspólnota rozważająca Mękę Pańską wraz z ks. Ireneuszem Łukanowskim zapraszają na 24 Godziny rozważania Męki Pańskiej w dniach 21-22 marca br. Rozpoczęcie w czwartek 21 marca Mszą świętą o godz. 18:00. Zakończenie Mszą świętą w piątek o godz. 18:00.
  6. W sklepiku sanktuaryjnym są do nabycia palmy wielkanocne.
  7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać w kopercie na tacę lub do skarbonki w przedsionku kościoła.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone ostatnio na potrzeby naszego sanktuarium: od rodziny Krasowskich z Ostrówka – 600 zł, anonimowe z Jośk i Lizy Starej – 200 zł.

Niech nas wspiera orędownictwo Matki Najświętszej,
a Pan Bóg nam błogosławi na czas Wielkiego Postu
.