OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna

21 kwietnia 2024
 1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ten czas uświadamia nam, że wszyscy mamy troszczyć się o powołania do służby w Kościele. Dziękujemy naszemu współbratu ks. Wojciechowi Świderskiemu, z Jeziornej Osady pod Malborkiem, za dzisiejszą posługę duszpasterską i wygłoszone kazanie.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
  – we wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa męczennika, głównego patrona Polski
  – w czwartek święto św. Marka Ewangelisty.
 3. Przypominamy, że w maju w pallotyńskich kościołach w Polsce będą odprawiane codziennie 24 Msze św. do Matki Bożej w intencjach polecanych przez wiernych. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki, na których możemy wypisać własne intencje i w kopercie złożyć je w zakrystii lub podczas zbierania tacy.
 4. Fundacja Pojednanie serdecznie zaprasza małżeństwa sakramentalne na warsztaty JA+TY=MY w dniach 18-19 maja 2024 roku do Hodyszewa. Warsztaty mają na celu pogłębienie relacji małżeńskiej. Bliższe informacje na plakacie i ulotkach wyłożonych na stolikach pod chórem.
 5. W Ośrodku Pojednanie rozpoczęły się warsztaty 12 Kroków ku pełni życia. Są jeszcze 2 wolne miejsca i można dołączyć do grupy. Są to warsztaty rozwoju duchowego z elementami psychoedukacji. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.
 6. Przypominamy też, że w środę 1 maja 2024 roku o godz. 8:00 już po raz 14-ty wyruszy z kościoła pw. Św. Krzyża w Łapach piesza pielgrzymka do Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Do udziału w pielgrzymce zaproszone są także osoby spoza Łap. Wszelkie dodatkowe informacje pod numerem telefonu umieszczonym na plakacie w przedsionku kościoła.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na potrzeby Caritas. Wolontariusze zebrali 2 312 zł. Dziękujemy też za anonimową ofiarę z Lizy Nowej w wysokości 500 zł złożoną na potrzeby naszego sanktuarium.

Zapowiedzi przedślubne
Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Łukasz Kozłowski, kawaler, z parafii tutejszej
i Natalia Stańczuk, panna, z parafii Narodzenia NMP w Wyszonkach Kościelnych
zapowiedz II

W wydarzeniach nadchodzącego tygodnia niech nas wpiera orędownictwo Matki Bożej Hodyszewskiej,
a miłosierny Bóg niech nam błogosławi.