OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Wielkanocna

30 kwietnia 2023
  1. W naszej wspólnocie parafialno-sanktuaryjnej przeżywamy niedzielę seminaryjną. Witamy ks. Grzegorza Suchodolskiego, prefekta (formatora) Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie wraz z alumnami. Po każdej Mszy św. alumni przy wyjściu z kościoła wręczają kalendarze seminaryjne na 2024 rok. Ofiary na utrzymanie seminarium można złoć do koszyków.
  2. We wtorek, 2 maja, o godz. 21:00 zapraszamy na Mszę św. „Papieską”.
  3. W środę, 3 maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Jest to dzień odpustu w naszym Sanktuarium.
  4. W czwartek, 4 maja, obchodzimy wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i wykonawców zawodów wiążących się z ogniem. Tego dnia o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z Hodyszewa i Glinnika. 
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00. Tego dnia o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
  6. Za tydzień, 7 maja, o godz. 14:00 dokonamy obrzędu poświęcenia pól. Proszę przedstawicieli poszczególnych wiosek o przybycie po księży na 10 minut przed nabożeństwem.
  7. W maju nabożeństwa wieczorne w tygodniu o godz. 17:15, a w niedzielę i święta o godz. 16:15. Najpierw odmówimy różaniec, a następnie litanię do Matki Bożej Loretańskiej w ramach nabożeństwa majowego.
  8. Przez cały maj w pallotyńskich kościołach w Polsce będą odprawiane codziennie 24 Msze św. do Matki Bożej. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki, na których należy wypisać intencje i w kopercie złożyć w zakrystii lub podczas zbierania tacy.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone na dzisiejszą tacę inwestycyjną, przeznaczoną na pokrycie kosztów za mozaikę Matki Bożej Pojednania.
  10. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na mozaikę Matki Bożej: ze Skłodów Przyrusy – 700 zł, z Lizy Nowej – 400 zł, z Dąbrówki Kościelnej – 100 euro.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.