OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu

19 grudnia 2021
  1. Dziękujemy za pomoc w przedświątecznej spowiedzi ks. Michałowi Siennickiemu, profesorowi pallotyńskiego seminarium w Ołtarzewie i ks. Marcinowi Przywarze, dyrektorowi Pallotyńskiego Centrum Młodzieży „Apostoł” w Ołtarzewie.
  2. W poniedziałek, 13 grudnia, zmarł nasz Współbrat ks. Jan Piotr Pałyga ze Wspólnoty w Warszawie, który był znany dla wielu z nas przebywając w pustelni na Krynicy. Pogrzeb śp. ks. Jana odbył się w piątek, 17 grudnia o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla Pokoju w Warszawie. Zmarłego polecamy modlitewnej pamięci.
  3. W piątek przypada Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. W Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. Wieczorem bowiem zasiądziemy do stołu wigilijnego w gronie rodzinnym. Zadbajmy o religijny klimat Wieczerzy Wigilijnej, o przeczytanie fragmentu Pisma Świętego z opisem narodzin Chrystusa, o wspólną modlitwę i śpiew kolęd. O północy zapraszamy na Pasterkę.
  4. W sobotę, w Uroczystość Bożego Narodzenia, oprócz Pasterski, Msze św. odprawiane będą wg porządku niedzielnego.
  5. Do 24 grudnia, 15 min. przed wieczorną Mszą św. odprawiamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
  6. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 10:30, spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.
  7. W poniedziałek, 20 grudnia, o godz. 9:30 zapraszamy wszystkich chętnych (mężczyzn, kobiety) do pomocy przy ustawieniu szopki, choinek, zawieszeniu lampek i ozdób w naszym kościele.
  8. W sklepiku parafialnym są do nabycia opłatki na stół wigilijny.
  9. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium anonimowe: z Jośk – 500 zł, na oświetlenie z Topczewa – 500 zł, z Zambrowa – 400 zł, Bielska Podlaskiego – 200 zł, z Hodyszewa – 200 zł, z Glinnika – 200 zł, ze Stokowiska – 200 zł, z Hodyszewa – 200 zł, z Kiewłak – 100 zł.
  10. Przeżywamy 4 falę pandemii Covid-19. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Dotyczy to także kościołów. Osoby, które z różnych powodów nie mogą nosić maseczek, są proszone o zajmowanie miejsc w pierwszych ławkach, aby nie mieć już nikogo przed sobą i nie stwarzać poczucia zagrożenia dla wszystkich, którzy w kościele chcą czuć się bezpiecznie.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, nich nam błogosławi.