OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła

23 stycznia 2022
  1. Trzecią Niedzielę Zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Niedziela Słowa Bożego jest także po to, aby przypomnieć nam, że nie tylko należy czytać Pismo Święte, ale żyć Słowem Bożym na co dzień, które jest kierowane przez Boga do ludzi wszystkich pokoleń.
  2. Przyjmujemy intencje mszalne na 2023 rok od wszystkich wiernych. Dzisiaj w zakrystii, a w tygodniu, w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
  3. Dzisiaj o godz. 15:30 w domu parafialnym „Centrum Pojednanie” odbędzie się spotkanie Grupy Anonimowych Alkoholików.
  4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.
  5. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium: ze Ścion – 300 zł, z Glinnika – 200 zł, z Brańska – 100 zł i anonimowe – 1000 zł.
  6. Wychodząc z kościoła będzie można wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie Pani Katarzyny Ogrodnik, pielęgniarki, organizatorki wielu akcji charytatywnych, radnej Rady Miasta Wysokie Mazowieckie, która od września 2020 walczy z rzadkim nowotworem jelita grubego. W obecnej chwili jedynym ratunkiem jest immunoterapia – metoda leczenia, która opiera swój mechanizm działania na mobilizowaniu układu odpornościowego pacjenta do walki z nowotworem. Całkowity koszt takiego leczenia wynosi 350 000 zł. Zbiórkę na ten cel przeprowadzają pracownicy Urzędu Gminy
    i Szkoły Podstawowej w Nowych Piekutach. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, nich nam błogosławi.