OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Zwykła

22 stycznia 2023
  1. Dzisiaj przypada uroczystość św. Wincentego Pallottiego. Przez wstawiennictwo Patrona dnia dzisiejszego polecamy Panu Bogu i Matce Bożej Pojednania Księży i Braci Pallotynów, Siostry Pallotynki oraz osoby świeckie, którzy tworzą dzieło Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego.
  2. Trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Niedziela Słowa Bożego jest także po to, aby przypomnieć nam, że nie tylko należy czytać Pismo Święte, ale żyć Słowem Bożym na co dzień, które jest kierowane przez Boga do ludzi wszystkich pokoleń.
  3. W Wielkim Poście organizujemy kurs przedmałżeński. Spotkania odbędą się w dwa weekendy (sobota i niedziela), w terminach: 25 i 26 lutego (pierwsze spotkanie) oraz 18 i 19 marca (drugie spotkanie). Zgłoszenia przyjmowane są internetowo za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na stronie naszego Sanktuarium pod adresem www.hodyszewo.pl w zakładce Kontakt. W treści zgłoszenia należy podać imię i nazwisko narzeczonego i narzeczonej oraz telefony kontaktowe.
  4. Przyjmujemy intencje mszalne na 2024 rok od wszystkich wiernych. Dzisiaj w zakrystii, a w tygodniu, w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
  5. Dzisiaj o godz. 15:30 w domu parafialnym „Centrum Pojednanie” odbędzie się spotkanie Grupy Anonimowych Alkoholików.
  6. W sanktuaryjnym sklepiku można nabyć książkę pt. „Święty Wincenty Pallotti w pigułce” autorstwa ks. Ireneusza Łukanowskiego. Książka jest dostępna w dwóch wersjach papierowej i elektronicznej (pendrive). Dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na Sanktuarium.
  7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie kosztów mozaiki Matki Bożej Hodyszewskiej.
  8. Składamy podziękowania za ofiary złożone na mozaikę Matki Bożej Hodyszewskiej z Brańska – 10 000 zł, z Ciechanowca – 1 000 zł, z Brzeźnicy – 200 zł, z Krasowa Częstek – 200 zł oraz anonimowe – 300 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.