OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkiego Postu

20 marca 2022
 1. Od przeszło trzech tygodni jesteśmy świadkami, jak Polacy okazują otwarte serce wielu osobom z Ukrainy. Udostępniają swoje mieszkania i domy oraz dzielą się tym, co mają. Nie pozostając obojętnie wobec zaistniałej sytuacji jako Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie przygotowaliśmy 50 miejsc noclegowych w domu rekolekcyjnym „Ojczyzna” dla uchodźców. Dziękujemy wielu parafianom, sympatykom naszego Sanktuarium i lokalnym władzom samorządowym za zaangażowanie się w pomoc i koordynowanie działań na rzecz pokrzywdzonych przez wojnę.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 w domu parafialnym „Centrum Pojednanie” odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami.
 3. Dzisiaj Klub Ojca działający przy naszym Sanktuarium organizuje akcję krwiodawstwa. Krew pobiera jest w domu parafialnym „Centrum Pojednanie”, w godzinach 9:00-13:00.
 4. W piątek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w Sanktuarium odprawiane będą o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Po Mszach św. w zakrystii będzie można złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz. 17:00 w jedności z Papieżem Franciszkiem, w specjalnym nabożeństwie wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym Sanktuarium odprawiane są:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30,
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 oraz o godz. 16:40, po zakończeniu różańca, który rozpocznie się o godz. 16:15.
 6. W przyszły weekend, 26-27 marca, rozpocznie się pierwsza część kursu przedmałżeńskiego. Spotkania będą w sali konferencyjnej na II piętrze w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie”.
 7. Fundacja Pojednanie dziękuje wszystkim za przekazany złom. Z przeprowadzonej akcji udało się zebrać 4 103 zł na potrzeby Domu Miłosierdzia w Hodyszewie.
 8. W sanktuaryjnym sklepiku są do nabycia palmy i świece wielkanocne. Dochód ze sprzedaży palem i świec przeznaczony jest na pomoc ukraińskim uchodźcom.
 9. Za tydzień, w niedzielę zbierana będzie taca inwestycyjna na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Składamy wyrazy wdzięczności za każdą ofiarę.
 10. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium anonimowe na tabernakulum: ze Ścion – 500 zł, z Lizy Nowej – 300 zł i z Glinnika – 200 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.