OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Wielkanocna

1 maja 2022
 1. Gościmy dzisiaj w naszym Sanktuarium Radio Pallotti.FM. Witamy ks. Łukasza Gołasia, dyrektora radia wraz z s. Moniką Jagiełło. Ks. Łukaszowi dziękujemy za posługę kaznodziejską. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć materialnie dzieło ewangelizacyjne, jakie podejmuje pallotyńskie radio.
 2. Dzisiaj o godz. 14:00 obrzęd poświęcenie pól. Proszę przedstawicieli poszczególnych wiosek o przybycie po księży na 10 minut przed nabożeństwem.
 3. Jutro, 2 maja, o godz. 21:00 Msza św. „Papieska”.
 4. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym Sanktuarium, jak w każdą niedzielę.
 5. W środę, 4 maja, obchodzimy wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i wykonawców zawodów wiążących się ogniem. Tego dnia o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z Hodyszewa i Glinnika. 
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00. Tego dnia o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
 7. W sobotę, 7 kwietnia, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. O godz. 10:00 udział we Mszy św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej formacyjne spotkanie z ks. Józefem w Ośrodku „Ojczyzna”.
 8. Nabożeństwa majowe w naszym Sanktuarium odprawiane będą na 45 minut przed wieczorną Mszą św.
 9. Przez cały maj w pallotyńskich kościołach w Polsce będą odprawiane codziennie 24 Mszę św. do Matki Bożej. Jedna z nich będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 18:00, a w niedziele o 17:00. Te intencje zostaną poprzedzone modlitwą różańcową i litanią loretańską. Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki, na których należy wypisać intencje, wypisane kartki można złożyć w kopercie w zakrystii lub podczas zbierania tacy.
 10. Za tydzień, 8 maja, na Mszy św. o godz. 10:30 troje dzieci z naszej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii św. Próby przed uroczystością 5 i 6 maja po wieczornej Mszy św. W sobotę, 7 maja, o godz. 12:00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź.
 11. Rocznica Pierwszej Komunii św. w naszej parafii odbędzie się 8 maja na Mszy św. o godz. 12:00.
 12. W przyszłą niedzielę, 8 maja, po Mszy św. o godz. 12:00 zapraszamy na koncert ukraińskiej piosenkarki Oksany Skorobagatskaya, solistki zespołu La Chanson, która wykona między innymi utwory Anny German.
 13. W dniach 9-11 czerwca organizujemy autokarową Pielgrzymkę do Wilna. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii lub u ks. Ireneusza.
 14. Serdecznie dziękuję dziewięciu Paniom za plewienie terenu przy stacjach Drogi Krzyżowej.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną, przeznaczoną na pokrycie kosztów zakupu i montażu nowego tabernakulum. Na ten cel zebraliśmy 9 200 zł.
 16. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. W ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas anonimowe na tabernakulum: 500 zł, 500 zł, 100 zł i 3 000 zł z Hodyszewa, 200 USD – od Maksymiliana z Białegostoku. Na utrzymanie kościoła: 300 zł i 100 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.