OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III Niedziela Adwentu

17 grudnia 2023
  1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Adwentu – Gaudete (Niedzielę Radości). Chcemy ożywić w sobie radość, że Bóg jest z nami i że już wkrótce będziemy znów obchodzić pamiątkę narodzin Jezusa Chrystusa, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia.
  2. Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Zachęcamy do udziału w roratach, które odprawiane są w naszym sanktuarium od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.
  3. Bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi w ciągu tego tygodnia. Nie odkładajcie spowiedzi na przyszłą niedzielę, kiedy to na święta przyjadą goście z zagranicy i będą długie kolejki do konfesjonałów.
  4. W przyszłą niedzielę przypada już Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Dlatego za tydzień nie będzie Mszy świętej o godz. 17:00. Wieczorem bowiem zasiądziemy do stołu wigilijnego w gronie naszych bliskich.
  5. W sklepiku parafialnym są do nabycia adwentowe świece Caritasu. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W sklepiku można też nabyć opłatki na stół wigilijny.
  6. W 2024 roku organizujemy Kurs przedmałżeński w naszej parafii. Spotkania odbędą się w dwa weekendy: 17-18 lutego (pierwsze spotkanie) i 2-3 marca (drugie spotkanie). Zgłoszenia przyjmowane są internetowo za pomocą formularza kontaktowego znajdującego się na stronie naszego Sanktuarium pod adresem hodyszewo.pl w zakładce Kontakt. W treści zgłoszenia należy podać imię i nazwisko narzeczonego i narzeczonej oraz telefony kontaktowe.

Trwajmy z Maryją w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Chrystusa,
a Pan Bóg niech nam na cały tydzień błogosławi.