OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu

13 marca 2022
 1. Dzisiaj o godz. 15:30 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie” odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Anonimowych Alkoholików, a po wieczornej Mszy św. Wspólnoty SYCHAR.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszym Sanktuarium odprawiane są:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30,
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 oraz o godz. 16:40, po zakończeniu różańca, który rozpocznie się o godz. 16:15.
 3. Fundacja Pojednanie, we wtorek 15 marca, organizuje zbiórkę złomu. Tego dnia, od godz. 10:00 będzie jeździł samochód po terenie naszej parafii i odbierał przygotowany metal. Metal proszę umieścić przy wjeździe do własnej posesji. Całkowity dochód z akcji przeznaczony jest na budowę Domu Miłosierdzia w Hodyszewie.
 4. W sobotę przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane będą, tak jak w dni powszednie. Tego dnia o godz. 18:00 będziemy się modlić w intencji solenizanta ks. Józefa Olejko.
 5. Zapraszamy małżeństwa w każdym wieku do budowania relacji małżeńskiej poprzez uczestnictwo w Kawiarence Dialogowej Małżeństw, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, 20 marca, w godz. 15:00-17:00 w restauracji „Gościniec Brański”. Temat spotkania to „Małżeński reset. Odkryć siebie na nowo”. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na stronie www.kawiarenka-dialogowa-hodyszewo.blogspot.com, a zapisów można dokonać dzwoniąc pod numer 506 173 784.
 6. Klub Ojca działający przy naszym Sanktuarium, w przyszłą niedzielę, 20 marca, organizuje akcję krwiodawstwa. Pobór krwi będzie w domu parafialnym „Centrum Pojednanie” w godzinach 9:00-13:00. Serdecznie zapraszamy.
 7. Trwa rekrutacja do Punktu Przedszkolnego „Wesoły Promyk” oraz do Szkoły Podstawowej w Nowych Piekutach na nowy rok szkolny 2022/2023. Wnioski o przyjęcie do w/w placówek dostępne są na stronie internetowej szkoły i w sekretariacie. Rekrutacja kończy się 15 marca.
 8. Od przyszłej niedzieli, w sklepiku sanktuaryjnym, będą do nabycia palmy i świece wielkanocne. Dochód ze sprzedaży palem i świec przeznaczony jest na pomoc ukraińskim uchodźcom.
 9. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium: od rodziny Walickich z Falek – 200 zł, nonimowa – 200 zł, anonimowa z Fermy – 300 zł i Tłoczewa – 1 000 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.