OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkiego Postu

5 marca 2023
 1. Jutro, 6 marca, odbędzie się pogrzeb śp. ks. Piotra Czai SAC, duszpasterza Sanktuarium. Program uroczystości pogrzebowych jest następujący:
    9:30 – Wprowadzenie trumny do Sanktuarium oraz modlitwa indywidualna w intencji Zmarłego
  10:30 – Modlitwa różańcowa
  11:00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Janusza Stepnowskiego, Biskupa łomżyńskiego; homilię wygłosi ks. Waldemar Pawlik SAC, Przełożony Prowincjalny Prowincji Chrystusa Króla z Warszawy.
  Po Mszy św. złożenie ciała Zmarłego na hodyszewskim cmentarzu w pallotyńskiej kwaterze.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszym Sanktuarium odprawiane są:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:20,
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 oraz o godz. 16:40
 3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać w kopercie w zakrystii lub na tacę.
 4. W sobotę, 18 marca, organizujemy dzień skupienia, który poprowadzi ks. Ireneusz Łukanowski. Temat tego spotkania: „Jak rozeznawać wolę Bożą?”. Szczegółowe informacje u ks. Ireneusza, a zapisy w zakrystii.
 5. W sklepiku sanktuaryjnym są do nabycia palmy wielkanocne.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie kosztów mozaiki Matki Bożej Hodyszewskiej. Na ten cel zebraliśmy 9 205 zł.
 7. Na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie zebraliśmy 1 301 zł.
 8. Trwa rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Nowych Piekutach, jak i do samej Szkoły na nowy rok szkolny 2023/2024. Wnioski o przyjęcie do w/w placówek dostępne są na internetowej stronie szkoły i w jej sekretariacie. Rekrutacja kończy się 14 marca br.
 9. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na mozaikę Maki Bożej: z Fermy – 400 zł, z Wysokiego Maz. – 300 zł, z Pułazia – 200 zł i Szepietowa – 100 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.