OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

6 marca 2022
 1. W naszym Sanktuarium, codziennie od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji pokoju na Ukrainie.
 2. Dzisiaj o godz. 15:00 w kościele spotkanie Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym Sanktuarium odprawiane są według porządku:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:30,
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 oraz o godz. 16:40, po zakończeniu różańca, który rozpoczyna się o godz. 16:15.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną, przeznaczoną na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Na ten cel zebraliśmy 8 700 zł.
 5. Składamy podziękowania za pomoc udzielaną tak solidarnie uchodźcom z Ukrainy. W środę popielcową na tacę zebraliśmy 7 620 zł. Produkty potrzebne cierpiącej Ukrainie przyniesione na plebanię zostały przekazane do Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego. Pamiętajmy też o duchowej pomocy – o modlitwie i poście w intencji pokoju na Ukrainie.
 6. Fundacja Pojednanie organizuje 15 marca zbiórkę złomu. Tego dnia, od godz. 10:00 będzie jeździł samochód po terenie naszej parafii i odbierał przygotowany metal. Całkowity dochód z akcji przeznaczony jest na budowę Domu Miłosierdzia w Hodyszewie.
 7. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium: od p. Marianny Sielewończuk ze Ścion – 750 zł, na tabernakulum – anonimowa z Lublina – 5 000 zł i z Kostry Litwy – 500 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.