OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2024
 1. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Wielkiego Postu. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach. Są one odprawiane w naszym sanktuarium według następującego porządku:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:20
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16:30, a po nich Msza święta o godz. 17:00 bez kazania.
 2. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w 1-3 marca. Poprowadzi je pallotyn ks. Michał Orzoł.
 3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w Brańsku zaprasza wszystkich, którzy pragną zanurzyć się głębiej w życie modlitwy oraz relację z Bogiem do udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy. Rozpoczną się one w środę 21 lutego br. o godz. 18:00 w salce za plebanią w Brańsku. Program rekolekcji znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła i na ulotkach.
 4. Dzisiaj organizowana jest akcja krwiodawstwa na parkingu przed Urzędem Gminy w Nowych Piekutach w godzinach 8:00-13:30. Nie pozostańmy obojętni. Nasza krew może uratować komuś życie.
 5. Ks. Ireneusz Łukanowski organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic w dniach 19-21 kwietnia br. Z programem pielgrzymki możemy zapoznać się w gablocie w przedsionku kościoła. Koszt – 750 zł. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
 6. W Kościele w Polsce w przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary do puszek na misje.
 7. Bóg zapłać za przekazane ostatnio ofiary na potrzeby naszego sanktuarium: od państwa Janczewskich – 200 zł; anonimowe z Brańska – 500 zł, z Jośk – 300 zł, z Niewino Borowe – 200 zł, z Kostrów Litwy – 200 zł.

Na dobre przeżywanie czasu Wielkiego Postu niech Pan Bóg nam błogosławi,
a w pasyjnych rozważaniach towarzyszy Matka Boża.