OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Wielkiego Postu

26 lutego 2023
 1. Wczoraj, w godzinach rannych, w wieku 51 lat, w 22. roku kapłaństwa, odszedł do Domu Ojca ks. Piotr Czaja, duszpasterz Sanktuarium. O dacie uroczystości pogrzebowych poinformujemy w najbliższym czasie.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszym Sanktuarium odprawiane są:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17:20
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30 oraz o godz. 16:40, po zakończeniu różańca, który rozpocznie się o godz. 16:15.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00. Tego dnia o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. W sobotę o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
 4. W dniach 18-20 marca (sobota, niedziela i poniedziałek) przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Grzegorz Kurp SAC, Wiceprowincjał pallotyńskiej Prowincji z Warszawy. Już teraz otoczmy modlitwą księdza rekolekcjonistę oraz naszą wspólnotę parafialno-sanktuaryjną.
 5. Tradycyjnie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można złożyć w kopercie w zakrystii lub na tacę.
 6. Klub Ojca Tato.net, Fundacja Pojednanie i Sanktuarium, zapraszają na konferencje pt. „Biblia o finansach”. Na spotkaniu, które odbędzie się 4 marca w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie”, zostaną poruszone tematy dotyczące zarządzania finansami, wychodzenia z długów czy finansowej uczciwości w oparciu o Słowo Boże. Szczegóły na plakacie w gablocie w przedsionku kościoła.
 7. W sobotę, 18 marca, organizujemy dzień skupienia, który poprowadzi ks. Ireneusz Łukanowski. Temat tego spotkania: „Jak rozeznawać wolę Bożą?”. Szczegółowe informacje u ks. Ireneusza, a zapisy w zakrystii.
 8. Od przyszłej niedzieli, w sklepiku sanktuaryjnym, będą do nabycia palmy wielkanocne.
 9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjną przeznaczoną na pokrycie kosztów mozaiki Matki Bożej Hodyszewskiej.
 10. Trwa rekrutacja do Oddziałów Przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Nowych Piekutach, jak i do samej Szkoły na nowy rok szkolny 2023/2024. Wnioski o przyjęcie do w/w placówek dostępne są na internetowej stronie szkoły i w jej sekretariacie. Rekrutacja kończy się 14 marca br.
 11. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium: z Kostry Litwy – 500 zł, z Pietraszk – 200 zł i anonimowa – 200 zł.
 12. Przy wyjściu z kościoła, pod chórem, można złożyć ofiarę do koszyków na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie. Serdecznie dziękujemy za każdy gest solidarności.
 13. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na cmentarz naszego parafianina śp. Jerzego Cieśluka, lat 68 z Jośk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, niech nam błogosławi.