OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

28 listopada 2021
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny okres adwentu – czas przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa i celebrację Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym dniu rozpoczynamy również nowy rok duszpasterski pod hasłem „Posłani w Pokoju Chrystusa”.
 2. Adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej, popularnie zwane roratami, odprawiane będą od poniedziałku do soboty o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy na roraty dzieci z lampionami.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie” odbędzie się spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
 4. Dzisiaj o godz. 15:00 w kościele spotkanie Żywego Różańca.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00. Tego dnia o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej Droga krzyżowa w intencji rodzin, którą poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. W sobotę o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
 6. W tym tygodniu, 4 grudnia, rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Marek Tomulczuk, pallotyn, rektor, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej – Pani Niezawodnej Nadziei w Sierpcu na Mazowszu.

  Porządek rekolekcji:
  Pierwsza nauka w sobotę, 4 grudnia, na wieczornej Mszy św. o godz. 18:00.
  W niedzielę, 5 grudnia, nauka rekolekcyjna na wszystkich Mszach św.
  W poniedziałek, 6 grudnia, i we wtorek, 7 grudnia, nauka rekolekcyjna na Mszach św. o godz. 10:00 i 18:00.
  We środę, 8 grudnia – z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny – porządek mszalny niedzielny, nauki na wszystkich Mszach św. Ofiary składane na tacę w środę będą naszym gestem wdzięczności dla rekolekcjonisty.

 7. Na początku Adwentu p. Tadeusz, nasz organista, zaopatruje wszystkich parafian w opłatki na stół wigilijny. Porządek roznoszenia opłatków jest następujący:
  Niedziela, 28 listopada, po Mszy św. o godz. 12:00 – Jośki i Ferma.
  Środa, 1 grudnia, od godz. 12:00 – Wodźki, Ściony i Kiewłaki.
  Niedziela, 5 grudnia, od godz. 12:00 – Hodyszewo.
 8. W sklepiku parafialnym są do nabycia adwentowe świece Caritasu. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 9. Pallotyński Sekretariat Misyjny dziękuje za złożone dwa tygodnie temu, 14 listopada, ofiary na misje. Zebraliśmy na ten cel 6150 zł. Bóg zapłać za przekazane ofiary.
 10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjną, przeznaczoną na zakup i montaż oświetlenia naszego kościoła.
 11. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium: anonimowa na tabernakulum – 200 zł, z Fermy – 200 zł, ze Ścion – 200 zł, na oświetlenie z Glinnika – 500 zł i z Kowali – 100 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg niech nam błogosławi.