OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2023
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. To także początek nowego roku kościelnego.
 2. Adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej, popularnie zwane roratami, odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy na roraty dzieci z lampionami oraz dorosłych.
 3. Na początku Adwentu p. Tadeusz Komorowski – nasz organista – zaopatruje parafian w opłatki na stół wigilijny. Porządek roznoszenia opłatków jest następujący:
  – dzisiaj, 3 grudnia, od godz. 13:00 – Jośki
  – w środę, 6 grudnia, od godz. 12:00 – Wodzki, Ściony i Kiewłaki
  – w przyszłą niedzielę , 10 grudnia, od godz. 13:00 – Hodyszewo i Ferma.
 4. W sklepiku parafialnym są do nabycia adwentowe świece Caritasu. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 5. Dzisiaj o godz. 15:00 odbędzie się w kościele spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 6. W piątek, 8 grudnia, obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To także dzień odpustu w naszym Sanktuarium. Msze święte w naszym kościele odprawiane będą według porządku niedzielnego.
 7. W sobotę, 9 grudnia, o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 8. Przypominamy, że spotkania grupy Anonimowych Alkoholików odbywają się co tydzień, w każdą niedzielę o godz. 15:30, natomiast spotkania grupy wsparcia dla współuzależnionych, w każdy wtorek o godz. 18:00, w Domu Parafialnym Centrum Pojednania.

Na dobre przeżycie czasu Adwentu, niech nam Pan Bóg błogosławi.