OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu

27 listopada 2022
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny okres adwentu – czas przygotowania na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa i celebrację Uroczystości Narodzenia Pańskiego oraz nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
 2. Adwentowe Msze św. ku czci Matki Bożej, popularnie zwane roratami, odprawiane będą od poniedziałku do soboty o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy na roraty dzieci z lampionami.
 3. Z racji przeżytych w tym roku Misji Świętych, nie będzie rekolekcji adwentowych.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa w intencji rodzin poprowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. W sobotę o godz. 10:00 odprawimy dodatkową Mszę ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości zakończona Mszą św. o godz. 24:00.
 5. Na początku Adwentu p. Tadeusz Komorowski – nasz organista – zaopatruje wszystkich parafian w opłatki na stół wigilijny. Porządek roznoszenia opłatków jest następujący:
  – niedziela, 27 listopada, od godz. 13:00 – Jośki i Ferma
  – środa, 30 listopada, od godz. 12:00 – Wodźki, Ściony i Kiewłaki
  – czwartek, 8 grudnia, od godz. 13:00 – Hodyszewo
 6. W sklepiku parafialnym są do nabycia adwentowe świece Caritasu. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 7. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjną, przeznaczoną na spłatę należności za mozaikę Matki Bożej Hodyszewskiej.
 8. W poniedziałek, proszę kilku mężczyzn o przyjechanie ciągnikami z przyczepami na Krynicę celem wywiezienia zgrabionych liści.
 9. Składamy podziękowania za ofiary złożone na mozaikę Matki Bożej Hodyszewskiej, w ubiegłym tygodniu wpłynęły do nas ofiary na ten cel z Hodyszewa – 500 zł, ze Ścian – 500 zł i na utrzymanie kościoła – 290 zł.

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający okres adwentu, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg niech nam błogosławi.