OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2 stycznia 2022
 1. Wizyta duszpasterska, zwana tradycyjnie kolędą, rozpocznie się 3 stycznia i potrwa do 12 stycznia.

  Plan wizyty jest następujący:
  Poniedziałek (03.01) – Jośki I, od P. Falkowskich do P. Hoffmanów
  Wtorek (04.01) – Jośki II, od P. Kozłowskich do (nr 46) do P. Maksimowiczów
  Środa (05.01) – Ferma, od Państwa Radulskich
  Piątek (07.01) – Wodzki, od Pana Markowskiego
  Sobota (08.01) – Ściony, od Państwa Kozłowskich (nr 2)
  Poniedziałek (10.01) – Kiewłaki, od Państwa Zaniewskich (nr 1)
  Wtorek (11.01) – Hodyszewo I, od Pani Mickiewicz do P. Pasiuków
  Środa (12.01) – Hodyszewo II, od Pana Jana Demiańczuka na Krynicy

  Kolęda będzie przebiegała z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa epidemiologicznego. Ksiądz jest zaszczepiony trzema dawkami szczepionki przeciw COVID-19, na twarzy będzie miał maseczkę ochronną, a spotkanie w rodzinnym gronie nie potrwa dłużej niż 15 minut. Jeśli ktoś z parafian obawia się wizyty w takiej formie albo jego stan zdrowia nie pozwala na odbycie spotkania (podejrzenie zakażenia – stan podgorączkowy, ból gardła itp., a także przebywanie na kwarantannie lub izolacji) proszony jest przynajmniej na dzień przed wyznaczoną wizytą o telefoniczne zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej celem ustalania dogodnego terminu spotkania.
 2. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywana w polskiej tradycji Świętem Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele odprawiane będą według tradycyjnego porządku niedzielnego. To także dzień szczególnej pamięci i modlitwy za misjonarzy na całym świecie. Tego dnia zostanie poświęcona kreda, którą będziemy mogli oznaczyć drzwi naszych domów i mieszkań, kreśląc zapis C+M+B 2021. Ofiary złożone za kredę przeznaczone będą na potrzeby formacyjne ministrantów naszej parafii.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00. Tego dnia o godz. 15:00 zapraszamy na Mszę św. do Serca Pana Jezusa, a po niej na adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy wieczornej Droga Krzyżowa w intencji rodzin poprowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
 4. Za tydzień o godz. 15:30 w Domu Parafialnym „Centrum Pojednanie” odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Anonimowych Alkoholików.
 5. W przyszła niedzielę, 9 stycznia, po Mszy św. o godz. 17:00 zapraszamy do naszego sanktuarium na koncert kolęd pt. „A witajże Jezusie” w wykonywaniu Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca SKOWRONKI z Brańska.
 6. Wyrażamy wdzięczność za ofiary złożone na potrzeby sanktuarium anonimowe: z Kostrów Nosek – 1000 zł, od małżeństwa z Łap – 500 zł, z Lizy Starej – 300 zł i na tabernakulum z Pietraszek – 300 zł.
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną, przeznaczoną na spłatę należności za oświetlenie naszego kościoła. Zebraliśmy na ten cel 9 600 zł. Pozostała kwota 3 880 została przekazana na nowe tabernakulum.
 8. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Zygmunta Kozłowskiego, lat 80. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Na czas świętowania niedzieli i na rozpoczynający się tydzień, niech swoją opieką darzy nas Matka Boża Hodyszewska, a Pan Bóg, nich nam błogosławi.