- W tym tygodniu, w poniedziałek, obchodzić będziemy Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Jest ona zaproszeniem do modlitwy za Kościół, a zwłaszcza za następcę świętego Piotra – papieża Leona XIV. Ofiary składane w tym dniu w kościołach to tzw. świętopietrze, na wsparcie działalności Stolicy Apostolskiej.
- W czwartek zapraszamy na Mszę św. papieską o godz. 21:00, w czasie której modlić się będziemy w osobistych intencjach przez pośrednictwo św. Jana Pawła II.
- W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek o godz. 15:00 dodatkowa Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej adoracja do wieczornego nabożeństwa. W sobotę zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo I soboty miesiąca o godz. 10:00.
- W najbliższą niedzielę zapraszamy do naszego sanktuarium na odpust rodzinny, połączony z błogosławieństwem dzieci i rodzin. Kazania odpustowe głosił będzie ks. Mirosław Mejzner, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie.
- W związku ze zbliżającym się odpustem prosimy wolontariuszy o pomoc w posprzątaniu terenu kościelnego.
- W zeszłą niedzielę zbierane były ofiary na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji. Do puszki złożono 623 zł.
- W przyszłą niedzielę w kościołach naszej diecezji zbierane będą ofiary na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Wenezueli. Z racji odpustu rodzinnego tę zbiórkę przeprowadzamy dzisiaj. Do puszki pod chórem możemy składać ofiary na ten cel. Bóg zapłać za każdy dar serca.
Orędownictwu Matki Bożej Hodyszewskiej zawierzamy nadchodzący tydzień.
Niech towarzyszy nam mocnienie Bożym błogosławieństwem.